MARINY I PORTY

MARINA CAŁOROCZNA – PORT JACHTOWY

Port jachtowy w Dziwnowie wybudowany w 2013 roku, był miejscem Mistrzostw Świata w klasie Laser (2014r.) i Optimist (2015r.). W porcie mieści się 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów, a do dyspozycji żeglarzy jest pełna infrastruktura socjalna i techniczna. Port ten jest ważnym punktem na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego i wraz z przystanią sezonową tworzą Marinę Dziwnów. Turyści odwiedzający to miejsce chętnie przesiadują na tarasie kawiarni, skąd można podziwiać łopoczące na wietrze żagle, a w oddali most zwodzony. Teren jest ogrodzony i monitorowany. W sąsiedztwie znajduje się siłownia i mały park.

MARINA SEZONOWA

Przystań Sezonowa, oddana w 2012 roku, jest położona przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Może cumować tutaj 30 jednostek, a do dyspozycji żeglarzy jest pełna infrastruktura socjalna i techniczna. Na terenie przystani funkcjonuje restauracja, chętnie odwiedzana przez żeglarzy i turystów. W okresie letnim na terenie obiektu odbywają się liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Wzdłuż przystani sezonowej wybudowano miejsca parkingowe, dlatego przejeżdżając przez Dziwnów warto się tu zatrzymać i odwiedzić przystań, która jest ważnym punktem na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, a wraz z portem jachtowym, tworzy Marinę Dziwnów. Z przystani sezonowej (wzdłuż rzeki) możemy przejść, przez przystań statków pasażerskich i port rybacki do centrum miasta.

Przystań PASAŻERSKA

Rejsy statkami po Bałtyku, Zatoce Kamieńskiej lub do Kamienia Pomorskiego cieszą się dużym powodzeniem. Przystań pasażerska ul. Wybrzeżu Kościuszki 2, tel. 381-30-71 wew. 66.