Lokalizacja

Obiekt i teren na którym realizowany ma być obiekt znajduje się w miejscowości Dziwnów powiat Kamieńsko Pomorski przy ul. Kaprala Koniecznego 7. Samo położenie obiektu jest wyjątkowe i stanowi niewątpliwie największy atut. Teren bezpośrednio przylega do plaży i jest posadowiony na wydmie.

Do centrum Dziwnowa można dojść bezpośrednio aleją spacerową usytuowaną wzdłuż plaży oraz normalną drogą, która jest główną aleją spacerową. Odległość do centrum to około 700m.

Na tle miejscowości położenie nieruchomości należy uznać za atrakcyjne, najbliższe sąsiedztwo stanowi zabudowa pensjonatowo – wypoczynkowa. Do gminnych obiektów sportowych (korty tenisowe, boisko typu orlik) przeznaczonych do ogólnego użytku jest około 200m.

Sama miejscowość Dziwnów jest to miejscowość gminna, do której to gminy należą inne miejscowości turystyczne Międzywodzie, Dziwnówek, Wisełka, Łukęcin. Wszystkie one tworzą klimat odpowiedni do wypoczynku i relaksu zapewniając bazę noclegowo turystyczną. Dziwnów bardzo aktywnie korzysta z dotacji unijnych przeznaczonych na rozwój.

Każdy remont dróg obejmuje także poprawę infrastruktury tras rowerowych, w założeniach gminy jest połączenie wszystkich miejscowości trasami rowerowymi.

Kaprala Koniecznego 7a, DZIWNÓW

Bardzo mocnym atutem Dziwnowa jest ujście rzeki Dziwny do morza oraz bezpośrednie położenie toru wodnego z Zalewem Kamieńskim. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju żeglarstwa. W 2014roku ukończono budowę mariny dla jachtów co dało gminie prawo organizacji mistrzostw świata w żeglarstwie w klasie LASER, które po raz pierwszy odbyły się w lipcu 2014r.

Do popularyzacji wypoczynku w tej okolicy bardzo przyczyniła się modernizacja drogi S3 łączącej Dolny Śląsk z zachodnim wybrzeżem.

Będąc w Dziwnowie powinniśmy odwiedzić kilka miejsc między innymi :

  • Most zwodzony nad rzeką Dziwną, łączący miasto z wyspą Wolin
  • Widokowa promenada nadmorska wzdłuż Parku Zdrojowego
  • Port rybacki przy nabrzeżu Dziwny wraz z zabudowaniami byłej spółdzielni rybackiej Belona
  • Marina na około 20 jachtów
  • Aleja Gwiazd Sportu
  • Nadmorski Park Miniatur

Dziwnów posiada czystą, piaszczystą oraz strzeżoną plażę, oddzieloną od miasta pasmem wydm. Latem dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania. Skorzystać można również z przejażdżki na bananie lub kole ciągniętym przez motorówkę.

W sezonie turystycznym na terenie gminy odbywa się wiele imprez promujących ten region.

Warszawa

600 km

Łódź

519 km

KRAKÓW

740 km

WROCŁAW

412 km

Poznań

300 km

Gdańsk

300 km

Szczecin

100 km

Lublin

810 km

KAMIEŃ POM.

15 km

KOŁOBRZEG

65 km

GOLENIÓW LOTNISKO

66 km

ŚWINOUJŚCIE

40 km